Jak se herní prvky SAPEKOR dají zamontovat?

Ke každému zakoupenému hernímu prvku standardně dodáváme i podrobný montážní návod, kde jsou popsány všechny potřebné úkony ke správné montáži. V podstatě jsou 2 základní způsoby jak zabetonovat herní prvky SAPEKOR. Tím prvním je klasické zalití betonem – zde je však nutné mít velmi dobře připravené díry a prvek usazen v rovině. Druhou variantou je montáž na tzv. „na patky“. V tomto případě se nejdříve připraví betonové patky, do kterých se herní prvek přišroubuje. Tato varianta je mnohem přesnější, jelikož zaměření roviny je prováděno bez samotného herního prvku a dá se připravit předem. Po předchozí domluvě máme i vlastní montážní tým, který je schopen herní prvky profesionálně zamontovat.

Jaká je životnost herních prvků?

Na nerezovou konstrukci našich herních prvků dáváme záruku 10ti let. Samotná životnost nerezové oceli je cca 80 – 110 let. Minimální životnost HDPE plastů je okolo 10ti let v závislosti na povětrnostních vlivech a okolním prostředí.

Jak se o nerezové hřiště správně starat?

Pro správnou funkci je důležité udržovat herní prvky z nerezové oceli čisté. Není třeba nerezovou ocel nijak ošetřovat nebo lakovat, což je velikou úsporou nákladů oproti dřevěným herním prvkům. Pro čištění doporučujeme použít horkou vodu s mýdlem, popřípadě běžné prostředky na mytí nerezové oceli, které znáte například z Vaší domácnosti. Je však nutné se vyvarovat čisticím prostředkům obsahujícím chlór.

Jak často mají být prováděny kontroly a prohlídky dětských hřišť?

Mateřské školy s venkovním vybavením a zahradním zařízením – hlavní kontrola 1× ročně Dětská hřiště, veřejná hřiště – hlavní kontrola minimálně 1× ročně Roční hlavní kontrola musí být prováděna oprávněnou osobou Běžnou údržbu a prohlídky doporučujeme provádět pravidelně alespoň 1× měsíčně.

Je možné poničenou součást herního prvku nahradit?

Ano, jelikož všechny součástí vyrábíme v naší výrobní hale v Českém Těšíně, jsme schopni jakoukoliv poničenou součást okamžitě nahradit novým kusem.

Co je dopadová plocha a jaký materiál na ní použít?

Každý herní prvek má okolo sebe dopadovou plochu – to je bezpečná oblast, kde pokud dítě z herního prvku spadne, nesmí do ničeho narazit. Dopadová plocha je nutná pro herní prvky od výšky pádu 0,6m. Od výšky 0,6m až po výšku pádu 1,0m je možné použít jako dopadovou plochu trávník. Pro větší pádové výšky je nutné použít materiálů, jako jsou kačírek, písek nebo pryžová dlažba. My doporučujeme využití pryžové dlažby i pro nižší pádové výšky. Tento materiál pochází z recyklace a je ideálním a nejméně náročným řešením na údržbu. Trávník se brzy vyšlape a okolo herních prvků zůstane hlína a bahno. Kačírek a písek je třeba pravidelně čistit a dosypávat. I když je pořizovací cena pryžové dlažby vyšší, než cena kačírku a písku, investice se velmi brzy vrátí.

Jak správně vybrat tloušťku pryžové dlažby?

Vždy je nutné vybrat takovou tloušťku, aby splňovala výšku pádu vašeho herního prvku. Pokud tedy máte sestavu, kde je výška pádu 1,5m, zvolíte příslušnou tloušťku pryžové dlažby. V tomto konkrétním případě to bude 45mm.

Jak se dá pryžová dlažba uložit na hřiště?

Opět ke každé zakázce dáváme podrobný montážní návod a samotná instalace je velmi jednoduchá. V případě čtvercového provedení dlažby se od tloušťky 35mm dlažba spojuje plastovými kolíky. Doporučujeme vždy dlažbu instalovat způsobem na vazbu („na cihlu“). Tímto krokem zamezíte zvedání rohů a nechtěným posuvům dlažby. V případě provedení tvaru puzzle je montáž ještě jednodušší – pouze se do sebe jednotlivé části „zacvaknou“.

Pokud budete mít jakékoliv další dotazy, neváhejte se obrátit na naše zkušené obchodní zástupce. Velmi rádi Vám pomohou se správným výběrem jak herních prvků, tak i pryžové dlažby.

Rychlý kontakt

obchodnik

tel: +420 595 170 141

info@sapekor.com


Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.